facebook
AKCE - právě teď sleva 15% na všechny produkty LaSaponaria a Ey!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

UEBT

UEBT

Značka UEBT potvrzuje, že suroviny byly získány v souladu s etickými principy. Společnosti, které tuto značku drží, se při pěstování, sklizni a dalším zpracování surovin zavazují hájit biologickou rozmanitost. Zároveň se zavazují platit všem členům dodavatelského řetězce spravedlivé mzdy a zacházet s nimi s úctou.

Nálepku UEBT uděluje Nezisková unie pro etický bio obchod, která kontroluje a podporuje závazky firem, jež se přihlásily k etickému získávání surovin. UEBT definuje globálně přijaté principy etického získávání surovin. Tato unie vznikla jako odborná organizace Organizace spojených národů podle Úmluvy o biologické rozmanitosti (CBD) a pravidel stanovených Konferencí OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).

Značka UEBT potvrzuje dodržování etických principů při získávání surovin a je přenositelná na všechny postupy související se získáváním zdrojů pro výrobu přírodní kosmetiky.

Směrnice UEBT určuje 7 hlavních kritérii, které potřebují splnit firmy získávající tuto značku:

  1. Ochranu biologické rozmanitosti
  2. Udržitelné využití biodiverzity
  3. Stopování původu přírodních složek
  4. Dodržování národních a mezinárodních zákonů
  5. Spravedlivé pracovní podmínky a zabezpečení potravin pro jedince zapojené do místního získávání surovin
  6. Transparentnost informací týkajících se vlastnických práv k pozemkům a práv na využívání a přístup k přírodním zdrojům

Kategorie
Top TOPlist