facebook
AKCE - právě teď sleva 15% na všechny produkty LaSaponaria a Ey!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

ICADA

ICADA

International Cosmetic and Devide Association

ICADA je certifikací, která je poskytována malým a středním výrobním podnikům v oblasti bio kosmetiky. Jeho cílem je umožnit spotřebitelům rozlišit mezi výrobky od malých a středních podniků a těmi, které jsou výsledkem produkcí velkých koncernů, a tím podpořit regionální podniky.

ICADA (International Cosmetic and Devide Association) Premium Seal of Quality je licencí, která umožňuje užití tohoto certifikátu na základě smlouvy pouze těm společnostem, jejichž výrobky jsou tzv. ekologické a přírodní. To znamená, že neobsahují suroviny z GMO produkce, minerální oleje nebo jiné látky pocházející z petrochemického průmyslu, jako třeba parfémy. Výrobci s licencí ICADA mají za cíl nabízet produkty, které jsou svou kvalitou výjimečné ve srovnání s konvenčními výrobci a diskontními značkami. ICADA spolupracuje především s malými a středními odbornými výrobci přírodní kosmetiky a čisticích prostředků a spoléhá na jejich znalosti a zkušenosti s využitím síly přírody v jejich výrobních a dodavatelských procesech. To umožňuje úspěšný prodej biokosmetických a osobních péčových produktů.

Certifikace ICADA chrání malé a střední specializované výrobce a zajišťuje, že jejich výrobní postupy a znalosti jsou v souladu s principy přírodní kosmetiky. Zároveň je odděluje od velkých dodavatelů, kteří zpravidla své obchodní strategie založí na tvrzeních, která mají u spotřebitele vzbudit dojem, že kupuje přírodní výrobek, ačkoli jeho složení není ve skutečnosti v souladu s běžnými pravidly pro certifikaci přírodní kosmetiky. Díky certifikaci ICADA má spotřebitel jistotu, že produkt, který kupuje, byl vyroben v souladu s etickými obchodními principy, vysokou kvalitou a v souladu s principy moderní ochrany přírody. Zároveň vědomě podporuje podniky, které nejsou propojeny s produkcí velkých mezinárodních koncernů.

Proč ICADA?

ICADA je prémiová značka, která má přísná kritéria pro certifikaci autentických společností, které se zaměřují na výrobu ekologických kosmetických a čistících produktů. Certifikace je dostupná pouze pro ty, kteří uplatňují výrobní filozofii založenou na přírodních složkách. To zajišťuje, že jejich kvalita neničena generickou konkurencí a zároveň tyto podniky usnadňuje identifikovat na trhu. Certifikace není dostupná pro velké koncerny a pro bio produkty standardních prodejen.

Díky certifikaci spotřebitel rozpozná, že výrobek pochází od malého nebo středního podnikatele, který své produkty vyrábí ekologicky a z bezpečných surovin. Zároveň je jistý, že se jedná o podnik se solidním řízením, transparentností a vysokými etickými standardy. Certifikát zaručuje, že výrobce má kompetence v oblasti přírodní kosmetiky a osobní péče, a vysokým standardům odpovídají i zaměstnanci podniku. Důraz je také kladen na to, aby výrobce byl vždy v obraze o nejnovějších poznatcích z oboru dermatologie, přírodních věd a osobní péče. Po přechodné období musí 80% produktů žadatele o certifikát splňovat požadavky ICADA. Logo ICADA jasně identifikuje společnosti jako autentické poskytovatele čisté přírodní kosmetiky. Nelze je tedy zaměnit za výrobky firem, které používají mylné označení „přírodní kosmetika", ale ve skutečnosti ve svých produktech používají například minerální oleje a syntetické parfémy.


Kategorie
Top TOPlist