facebook
AKCE - právě teď sleva 15% na všechny produkty LaSaponaria a Ey!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

1% FOR THE PLANET

1% FOR THE PLANET

1% FOR THE PLANET vzniklo na březích řeky Madison, když se dva dlouholetí přátelé a úspěšní podnikatelé vydali v roce 2001 na rybářský výlet.

Uvědomili si, že podniky jsou odpovědné za svůj dopad na životní prostředí, a zavázali se věnovat 1 % svých ročních tržeb – nikoli zisku – ekologickým organizacím.

V roce 2002 Yvon Chouinard, zakladatel Patagonie, a Craig Mathews, zakladatel Blue Ribbon Flies, vytvořili 1% FOR THE PLANET a zahájili globální hnutí.

Jednoduchá myšlenka

Protože společnosti profitují ze zdrojů, které berou ze Země, měly by tyto zdroje chránit. S Patagonií, která byla ve vedení, tato myšlenka rezonovala s dalšími značkami, jako jsou Brushfire Records, Klean Kanteen, New Belgium Brewing, Caudalie a mnoho dalších, a připojili se k 1% FOR THE PLANET.

Dnes lze 1% FOR THE PLANET nalézt po celém světě.

K dnešnímu dni 1% pro planetu potvrdilo více než 530 milionů dolarů v darech na ekologické účely. Toto číslo exponenciálně roste s tím, jak se naše síť každým rokem rozrůstá, což dokazuje sílu kolektivní akce.

Zavázat se, ale až pak na to přijít

1% FOR THE PLANET bylo založeno na myšlence, že společnost má povinnost vrátit peníze za využití zdrojů naší planety. Začalo to základní myšlenkou a o více než 20 let později stále pomáháme podnikům plnit jejich závazky.

https://www.onepercentfortheplanet.org/


Kategorie
Top TOPlist