facebook
AKCE - právě teď sleva 15% na všechny produkty LaSaponaria a Ey!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

AGRICULTURE BIOLOGIQUE

AGRICULTURE BIOLOGIQUE

Francouzský národní certifikační standard nazvaný Agriculture Biologique, v překladu "biologickým zemědělství", je udělován na základě kritérií stanovených Evropskou unií pro ekologické zemědělství. Přírodní kosmetika s tímto certifikátem je tvořená z minimálně 95 % bio surovin.

Certifikát, který byl poprvé zřízen ve Francii již v roce 1985, představuje národní ekvivalent nejen pro certifikáci přírodní a bio kosmetiky, ale rovněž i pro potraviny. Od 1. ledna 2009 je tento certifikát v souladu s evropskými normami pro ekologické zemědělství. Kontrola a udělování certifikátu probíhá pod dohledem státních nezávislých regulativních orgánů.

Aby produkt získal tento certifikát, musí obsahovat minimálně 95 % surovin pocházejících z ekologického zemědělství, čímž se tento certifikát zařazuje mezi ty nejpřísnější ohledně podílu bio surovin. Výrobky nesoucí tento certifikát musí být vyrobeny nebo zpracovány ve státech EU.

Hlavní důraz je kladen na ekologické zemědělské postupy, respekt k přírodní rovnováze a pohodlné podmínky pro zemědělská zvířata. Certifikát Agriculture Biologique nepřipouští použití geneticky modifikovaných surovin (s maximálně povoleným obsahem náhodných GMO 0,9 %) a jakékoli porušení pravidel je trestáno přísnými sankcemi. Je zakázáno používat látky škodlivé lidskému zdraví, jako jsou syntetické parfémy, barviva, ropné deriváty, syntetické konzervační látky a další.

Další podrobnosti hledejte na http://www.agencebio.org/.


Kategorie
Top TOPlist