facebook
Limitovaná akce! Při nákupu produktů Nobilis Tilia v hodnotě 800 Kč získáte 1x Nobilis Tilia Aroma olej Osvěžující 10 ml v hodnotě 149 Kč
Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Ecocert

Ecocert

Ecocert je samostatná globální instituce specializující se na inspekci a certifikaci produktů, které obsahují ingredience z monitorovaného organického zemědělství. Momentálně je jednou z předních certifikačních společností pro výrobky z mnoha sektorů, včetně organické kosmetiky.

Firmu Ecocert z Francie založili v roce 1991 a dnes patří mezi největší globální certifikátory přírodních a organických produktů. Operuje ve více než 80 zemích a pouze ve Francii dohledá na více než 70 % producentů organických produktů.

Každý produkt musí obsahovat minimálně 95 % přírodních ingrediencí. Výrobky ověřené touto firmou musí také splňovat specifikace týkající se jejich výroby, počínaje pěstováním a ziskem surovin. Musí být přírodní, určitá část z nich musí pocházet z kontrolovaného organického zemědělství, a kontroluje se také způsob skladování, hygienické podmínky během zpracování, ekologické postupy výroby, recyklovatelnost obalů a čitelnost etiket pro spotřebitele.

Výrobky označené jako Ecocert nesmějí obsahovat geneticky modifikované suroviny, parabeny, fenoxietanol, nanočástice, silikony, PEG deriváty, syntetické parfémy a barviva a produkty získané z mrtvých zvířat.

V závislosti na množství použitých surovin v organické kvalitě se udělují dva typy stvrzení:

 1. Ekologická kosmetika Ecocert - musí splňovat následující požadavky:

  • minimálně 95 % všech složek přírodního původu,
  • minimálně 95 % všech složek rostlinného původu,
  • alespoň 10 % všech ingrediencí hmotnosti musí pocházet z organického zemědělství.
 2. Přírodní kosmetika Ecocert - musí splňovat tyto požadavky:

  • minimálně 95 % všech složek přírodního původu,
  • minimálně 50 % všech složek rostlinného původu,
  • alespoň 5 % všech ingrediencí hmotnosti musí pocházet z organického zemědělství.

Více informací naleznete zde: http://www.ecocert.com/


Kategorie
Top TOPlist