facebook
AKCE - právě teď sleva 15% na všechny produkty LaSaponaria a Ey!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

BIO ECO COSMESI

BIO ECO COSMESI

Bio Eco Cosmesi je italské certifikační označení, které zdůrazňuje nejen co nejpřírodnější složky výrobků, ale také například recyklovatelnost balení a způsob výroby.

Toto prestižní certifikování je v kompetenci italského Instituce pro etickou certifikaci (ICEA). Tato organizace má za úkol chránit životní prostředí a zároveň zdraví konzumenta.

Pro dosažení certifikace je nutné se zavázat k využívání čistě přírodních ingrediencí, které v co možná největším množství pocházejí z ekologického zemědělství nebo kontrolovaného sběru přímo z divoké přírody.

Kromě obsahu přírodních kosmetických přípravků je velký význam přikládán také obalům a samotnému procesu výroby. Italská asociace pro ekologické zemědělství podporuje metody výroby přátelské k životnímu prostředí s využitím nejmodernějších technologií a nepřipouští používání ionizujícího záření. Není-li balení recyklovatelné a má-li nejasně označené složení na obalu, certifikát nemůže být udělen.

Kosmetické produkty certifikované Bio Eco Cosmesi nemůže být testovány na zvířatech a nemohou obsahovat škodlivé látky. Specializovaná databáze, která obsahuje zakázané látky (např. deriváty PEG, silikony a silikonové deriváty, hliník atd.), byla vytvořena pro tuto účel. Rovněž geneticky modifikované a živočišné suroviny, které by se získaly za cenu života zvířete, nejsou povoleny. http://www.aiab.it/


Kategorie
Top TOPlist