facebook
AKCE - právě teď sleva 15% na všechny produkty LaSaponaria a Ey!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma
FSC

FSC (Forest Stewardship Council - Rada pro správu lesů) zavedla globální systém certifikace, který vede dohled nad specifickými lesy a garantuje, že se v nich hospodaří v souladu s ekologickými, sociálními a majetkovými standardy definovanými FSC. Jeho primární úkolem je poskytnout certifikaci systémům správy, které daným kritériím vyhovují, a sledovat následné zpracování dřeva.

Certifikace FSC, jíž je zelený strom, byla zahájena na konci osmdesátých let, jako odpověď na nezodpovědné devastování lesů, včetně těch tropických. Certifikát se uděluje při splnění přísných požadavků FSC standardu, které se týkají ekologických, sociálních a majetkových hledisek. Hospodaření v lese musí být v souladu se všemi relevantními zákony dotyčné země, mezinárodními dohodami a smlouvami a musí splnit všechny principy a kritéria ustanovené standardem FSC. Pokud majitel lesa splní všechny podmínky, je mu uděleno právo používat symbol FSC, který jeho dřevo na trhu odlišuje od dřeva s nejistým původem.

Pokud spotřebitel zakoupí výrobek s logem FSC, má jistotu, že dřevo prochází z lesen, kde je dbáno na udržitelnost. V dnešní době je možné koupit více než 20 tisíc druhů výrobků s FSC logem, včetně certifikovaného nábytku, hraček, oken, dveří, schodů, spotřebičů pro domácnost a kutily. Z FSC dřeva se staví i velké struktury, jako jsou domy a mosty. FSC se začíná používat i v papírenské branži. Navštivte http://www.czechfsc.cz/ pro další informace.


Kategorie
Top TOPlist