facebook
DOPRAVA ZDARMA právě teď na všechny objednávky!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

O nás

Ponořte se s námi do skutečně udržitelné módy, která si rychle vydobude místo ve vašem šatníku.

Na jednom místě vám nabízíme kvalitní a etickou módu z celého světa, která má minimální dopad na životní prostředí a nese si s sebou příběh, který vás uchvátí.
Začátek naší cesty začal již v roce 2014, kdy jsme v Česku poprvé představili pestrobarevnou značku Inkkas.

Neobyčejné ručně vyrobené boty z látek od místních producentů z Peru, vyráběné podle principů a pravidel Fair Trade v Mexiku.

Byli jsme nadšení, že vás tyto barevné a originální tenisky s příběhem nadchly stejně jako nás, a proto se stále více naplňovala naše myšlenka nabízet férovou a etickou módu z celého světa na jednom místě.

A tak netrvalo dlouho a v roce 2016 se nám podařilo domluvit spolupráci s další krásnou a zodpovědnou značku, vyrábějící své botičky s láskou a z recyklovaných materiálů.

Brazilská značka Perky tak vnesla do našeho portfolia ještě více barevnosti a lehkosti.

Další milník, který nás utvrdil v tom, za čím od začátku kráčíme, bylo shlédnutí dokumentu The True Cost (doporučujeme všem, kdo ještě neviděl), který odhaluje kruté podmínky oděvního průmyslu a tzv. Fast Fashion.

V roce 2017 jsme oslovili mladou španělskou značku Ecoalf, vyrábějící veganskou obuv z plastu, vyloveného ze dna oceánů či ekologické oblečení z bio bavlny nebo z recyklovaných materiálů, jako například rybářských sítí či použitých pneumatik.

Právě proto, že nám není lhostejné, jaké pozadí si nesou oděvy, v roce 2020 jsme náš sortiment rozšířili o další jedinečnou značku SKFK, vyrábějící své oblečení z recyklované či bio bavlny ve Španělsku.

V roce 2022 jsme náš sortiment rozšiřili o sortiment eko drogerie, která je bez chemie a není testována na zvířatech. Dále jsme náš web přeložili do 15 jazyků a prodáváme do celé Evropy.

Za každou objednávku vysadíme strom!
Ve spolupráci s nadací Trees.org pošleme za každý prodaný pár bot nebo oblečení cenu odpovídající výši vysazení jednoho stromu podle aktuálního projektu této nadace. Více na trees.org.

Za rok 2022 Ferwer přispěl
* zasadili jsme přes 7 350 stromů
* to pomůže odbourat přes 370 tun CO2

podle EPA (Environmental Protection Agency) 370 tun CO2 odpovídá
• 1 450 000 km najeto průměrným vozidlem nebo
• 156 400 litrů benzínu nebo
• 179 500 kg spáleného uhlí nebo
• 43 600 000 dobitých telefonů iPhone

Při objednávce nového zboží volíme vždy takovou přepravu, která má nejmenší uhlíkovou stopu a každou objednávku balíme do recyklovaného papíru.

 


Kategorie
Top TOPlist