Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1000 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

O nás

Ponořte se s námi do skutečně udržitelné módy, která si rychle vydobude místo ve vašem šatníku.

Na jednom místě vám nabízíme kvalitní a etickou módu z celého světa, která má minimální dopad na životní prostředí a nese si s sebou příběh, který vás uchvátí.
Začátek naší cesty začal již v roce 2014, kdy jsme v Česku poprvé představili pestrobarevnou značku Inkkas.

Neobyčejné ručně vyrobené boty z látek od místních producentů z Peru, vyráběné podle principů a pravidel Fair Trade v Mexiku.

Byli jsme nadšení, že vás tyto barevné a originální tenisky s příběhem nadchly stejně jako nás, a proto se stále více naplňovala naše myšlenka nabízet férovou a etickou módu z celého světa na jednom místě.

A tak netrvalo dlouho a v roce 2016 se nám podařilo domluvit spolupráci s další krásnou a zodpovědnou značku, vyrábějící své botičky s láskou a z recyklovaných materiálů.

Brazilská značka Perky tak vnesla do našeho portfolia ještě více barevnosti a lehkosti.

Další milník, který nás utvrdil v tom, za čím od začátku kráčíme, bylo shlédnutí dokumentu The True Cost (doporučujeme všem, kdo ještě neviděl), který odhaluje kruté podmínky oděvního průmyslu a tzv. Fast Fashion.

V roce 2017 jsme oslovili mladou španělskou značku Ecoalf, vyrábějící veganskou obuv z plastu, vyloveného ze dna oceánů či ekologické oblečení z bio bavlny nebo z recyklovaných materiálů, jako například rybářských sítí či použitých pneumatik.

Právě proto, že nám není lhostejné, jaké pozadí si nesou oděvy, v roce 2020 jsme náš sortiment rozšířili o další jedinečnou značku SKFK, vyrábějící své oblečení z recyklované či bio bavlny ve Španělsku.

V roce 2022 jsme náš sortiment rozšiřili o sortiment eko drogerie, která je bez chemie a není testována na zvířatech. Dále jsme náš web přeložili do 15 jazyků a prodáváme do celé Evropy.

Za každou objednávku vysadíme strom!
Ve spolupráci s nadací Trees.org pošleme za každý prodaný pár bot nebo oblečení cenu odpovídající výši vysazení jednoho stromu podle aktuálního projektu této nadace. Více na trees.org.

Za rok 2022 Ferwer přispěl
* zasadili jsme přes 7 350 stromů
* to pomůže odbourat přes 370 tun CO2

podle EPA (Environmental Protection Agency) 370 tun CO2 odpovídá
• 1 450 000 km najeto průměrným vozidlem nebo
• 156 400 litrů benzínu nebo
• 179 500 kg spáleného uhlí nebo
• 43 600 000 dobitých telefonů iPhone

Při objednávce nového zboží volíme vždy takovou přepravu, která má nejmenší uhlíkovou stopu a každou objednávku balíme do recyklovaného papíru.

 


Prodávané značky
Baula        Ben & Anna        Bio-D        Bombus        Circular Cup        Cottony        Cytoplan        Eatgreen        Eco Cosmetics        Ecoalf        Ecodis        Ecoegg        Einhorn        Endles by Econea        Ey!        Fair Squared        Ferwer        FINO        Frosch        Green Banana Paper        Handmade Beauty        Henné Color        Hydrophil        Inkkas        Jack n Jill        Jelen        Kimmy Candles        Kongy        Kvitok        Lamazuna        laSaponaria        Lonka        Made Sustained        Midori        More Joy        Mulieres        Nano-b        Neobotanics        Nobilis Tilia        Officina Naturae        OnlyBio        Organika        Organyc        Pedag        Perky        Pinke Welle        Preserve        Purity Vision        Radico        SKFK        Snuggs        Solar Tea        Sonett        Swirl        The Greatest Candle in the World        Tierra Verde        TIO        TL Candles        Tomms        Urtekram        Vegetology        Watersavers        Wave        Weleda        Yoni        You & Oil        Yuuki        
Kategorie
Top