facebook
AKCE - právě teď sleva 15% na všechny produkty LaSaponaria a Ey!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma
CSE

V rámci posuzování udržitelnosti firem existuje norma nazývaná CSE (signifikuje "Certified Sustainable Economics" neboli „certifikovaná udržitelná ekonomika“). Tento etalon pro hodnocení udržitelnosti firem je tvořen Společností pro aplikovanou etiku v podnikání (GFaW). Německá společnost EcoControl GmbH, která se také podílí na tvorbě standardů, je zároveň i těleso udělující certifikáty a koordinuje celý certifikační proces. Kromě CSE může EcoControl udělit také certifikáty Demeter, NaTrue a další. V rámci kontroly je každoročně i EcoControl auditován nezávislými institucemi.

CSE rámcově posuzuje veškeré činnosti firem, neustále sleduje a hodnotí jejich udržitelnost. U firmy se zkoumá nejen udržitelnost výrobků (jako je tomu v případě kosmetických značek), ale také její celkový ekonomický dopad, ekologická zodpovědnost a sociální otázky. Kontrola tak zahrnuje třeba i nakládání se splaškovými vodami a odpady, pracovní podmínky a možnosti dalšího vzdělávání pro zaměstnance, kontrola dodavatelů a jejich dodržování principů udržitelnosti.

Roční audit prováděný EcoControl zahrnuje ověření, zda firma splňuje všechny požadavky standardu, ale také zda se oproti minulému roku zlepšila, a nastavuje cíle udržitelnosti pro následující rok.

Standardy CSE pro schválené složky v přírodní kosmetice odrážejí přísná pravidla. Kde je to možné, výrobci by měli používat ověřené složky z ekologických zdrojů nebo z volného sběru. Seriózní firmy odmítají testování na zvířatech a v kosmetických výrobcích nenajdeme petrochemické složky ani GMO ingredience.


Kategorie
Top TOPlist