facebook
DOPRAVA ZDARMA právě teď na všechny objednávky!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

KOSHER

KOSHER

Pojetí "košer" lze stručně vysvětlit jako něco, co je vhodné, a co bylo rituálně zabit. Tento termín, který pochází z Tóry, dodržují Židé jako pravidla pro stravování, protože tak stanovil Bůh. Existuje celá řada pravidel, která určují, co je možné prohlásit za košer jídlo a co tedy lze konzumovat. Jídlo označené jako košer, obdrželo příslušný certifikát od některé ze specializovaných organizací.

OU (Ortodoxní Unie) je jednou z takových organizací a její certifikát zaručuje košer status více než 400 000 různých produktů z dílny přes 6 000 výrobců ze 80 zemí.

Košer termín lze shrnout jako něco, co je vhodné a rituálně zabito. Pojem pochází z Tóry a Židé dodržují košer pravidla pro potraviny, které jim stanovil Bůh. Existuje mnoho pravidel pro košer jídlo, které může být konzumováno. Životní formy, které se smí či nesmí jíst, jsou podrobně popsány přímo v Bibli. Vepřové maso, koně a velbloudi jsou například zakázané. Pokud je jídlo označeno jako košer, může získat certifikát od některé ze specializovaných organizací.

Certi.frontnew OU (Ortodoxní Unie) certifikuje více než 400 000 produktů od 6 000 výrobců v 80 zemích. Nejsou to jen hotové produkty pro konzumenty, ale i jednotlivé suroviny nebo cateringové služby. OU byla založena v roce 1898 jako nezisková organizace, jejíž zisky se vždy reinvestují do dalších vzdělávacích a společensky prospěšných projektů.

OU certifikace a logo s velkým písmenem U uprostřed písmene O je v USA rozpoznatelná jako záruka košer produktů a je proslulá svojí vysokou kvalitou. Certifikační proces je u OU velmi náročný a zdlouhavý, což garantuje maximální možnou jakost každé potraviny, která ho úspěšně projde.

Mezi mezinárodně známé značky, které získaly OU certifikaci, patří například Coca Cola, Absolut Vodka, Procter & Gamble, Unilever a mnohé další. Www.ou.org.


Kategorie
Top TOPlist