facebook
Objednávky do 12:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

CPK BIO

CPK BIO

Český certifikát pro přírodní kosmetiku, známý pod zkratkou CPK, je zárukou, že produkt splňuje určité normy. Mimo jiné to znamená, že je zakázáno používání škodlivých látek a syntetických složek a je třeba dbát na šetrný přístup k přírodě. Verze označená jako "bio" navíc slibuje, že minimálně 20% obsahu tvoří suroviny z ekologického zemědělství.

CPK BIO je přísnější variantou CPK certifikátu. Základní požadavky se neliší, ale pro udělení "bio" certifikátu musí být v produktu více než 20% bio surovin. Certifikaci zajišťuje nezávislý orgán KEZ - Kontrola ekologického zemědělství.

Pro získání certifikátu je klíčové používat pouze přírodní suroviny, které musí být sbírány šetrným způsobem. Také je nutné, aby výrobek obsahoval suroviny z ekologického zemědělství, jejichž množství je uvedené na obalu. Důležitý je také ohleduplný přístup k životnímu prostředí a snaha minimalizovat dopady na přírodu.

Výrobek nesmí obsahovat syntetické sloučeniny, škodlivé látky, geneticky modifikované složky, ropné deriváty, syntetické vonné látky, chemické konzervační látky, umělá barviva, chemické UV filtry a látky živočišného původu získané za cenu zvířecího života (s výjimkou lanolinu, medu a mléka). A výrobky nesmí být testovány na zvířatech.

Podobně jako mnoho zahraničních certifikačních institucí, CPK se zaměřuje nejen na složení produktů, ale také na způsob výroby a materiál obalu. Požaduje se ekologická přijatelnost a recyklovatelnost obalů. Další informace naleznete na http://www.kez.cz/prirodni-a-bio-kosmetika.


Kategorie
Top TOPlist