facebook
AKCE - právě teď sleva 15% na všechny produkty LaSaponaria a Ey!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Jak může maska na vlasy prospět zdraví a vzhledu vašich vlasů

V moderním světě plném stresu, hektického pracovního tempa a všudypřítomných škodlivých vlivů trpí naše vlasy často nedostatkem péče. To pak může vést k jejich poškození a oslabení. Maska na vlasy představuje jedno z nejúčinnějších řešení, jak vlasům vrátit jejich zdraví a sílu. V tomto článku se podíváme na různé typy masek, jejich přínosy a jak je správně používat, aby vaše vlasy získaly zpět svou přirozenou krásu.

**Co je maska na vlasy a proč ji používat

Maska na vlasy je speciální kosmetický přípravek, který je navržen tak, aby vlasy intenzivně vyživoval, hydratoval a obnovil. Její použití je zvlášť důležité pro ty, kteří mají suché, poškozené nebo chemicky často ošetřované vlasy. Možnosti použití je však mnohem více. Masky jsou formulovány tak, aby pronikly hluboko do vlasové struktury a dodaly jí potřebné živiny pro regeneraci.

Přínosy používání masek na vlasy

Zřejmě nejdůležitějším přínosem, který vám maska na vlasy přinese, je schopnost hluboce hydratovat a vyživovat vlasová vlákna. To vede k obnově pružnosti vlasů, zvýšení jejich lesku a celkovému zlepšení vzhledu. V závislosti na typu a složení však může maska na vlasy přinést i celou řadu dalších výhod pro zdraví a vzhled vašich vlasů. Zde je několik možných přínosů:

 • Hloubková hydratace: Maska na vlasy může intenzivně hydratovat a obnovit vlhkost ve vlasech, což je zásadní pro suché a poškozené vlasy.

 • Obnova poškozených vlasů: Pomáhá opravit škody způsobené častým stylingem, teplem z fénů a žehliček, chemickým ošetřením nebo vnějšími environmentálními faktory.

 • Zlepšení textury a lesku: Pravidelné používání masek může zlepšit hladkost vlasů a dodat jim zdravý lesk.

 • Posílení vlasů: Některé masky obsahují proteiny nebo jiné posilující složky, které mohou pomoci zpevnit vlasové vlákno a snížit lámavost.

 • Podpora růstu vlasů: Vyživující složky v maskách mohou podporovat zdravý růst vlasů tím, že posilují vlasové folikuly.

 • Zklidnění pokožky hlavy: Některé masky obsahují složky, které mohou pomoci zklidnit podrážděnou nebo suchou pokožku hlavy.

 • Zvýšení objemu a pružnosti: Vlasy mohou získat více objemu a pružnosti, díky čemuž jsou plnější a snadněji se upravují.

Typy masek na vlasy

Existují různé typy masek na vlasy, každý z nich slouží specifickým potřebám. Hydratační masky jsou ideální pro suché vlasy, zatímco proteinové masky pomáhají opravit poškození vlasů. Existují však i další séra a dokonce i domácí masky. Vybrané typy masek na vlasy tedy jsou::

 • Hydratační masky: Ideální pro suché a dehydrované vlasy; obsahují složky jako jsou oleje, glycerin nebo aloe vera, které pomáhají vlasy hydratovat a vyživovat.

 • Proteinové masky: Slouží k obnově poškozených vlasů; obsahují proteiny, jako je keratin nebo kolagen, které pomáhají obnovit sílu a elasticitu vlasů.

 • Masky pro zvýraznění barvy: Určené pro barvené vlasy, pomáhají udržet barvu živou a zářivou, zároveň chrání před vyblednutím.

 • Vyživující masky: Bohaté na vitamíny a minerály, tyto masky posilují vlasy od kořínků po konečky, podporují celkové zdraví vlasů.

 • Olejové masky: Obsahují různé oleje, jako jsou arganový, kokosový nebo jojobový olej, které hloubkově vyživují a zklidňují pokožku hlavy a vlasy.

 • Domácí masky: Tyto masky mohou být vytvořeny z přírodních ingrediencí nalezených v domácnosti, jako jsou vejce, avokádo, jogurt nebo med, které poskytují různé výživné benefity.

Jak správně aplikovat masku na vlasy

Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité masku na vlasy aplikovat správně. Vždy se tedy řiďte návodem na obalu, protože každá maska je unikátní a může vyžadovat specifický způsob použití.

Jeden z obvyklých postupů je následjící. Vlasy nejprve umyjte šamponem a důkladně je opláchněte, aby byly čisté od přebytečného mazu a nečistot. Po umytí jemně vymačkejte z vlasů vodu ručníkem, ale vlasy nechte vlhké. Naneste masku rovnoměrně od střední délky vlasů až po konečky, přičemž se vyhýbejte aplikaci přímo na pokožku hlavy, pokud však výrobce neuvede jinak. Nechte masku působit dle návodu a poté ji důkladně opláchněte teplou vodou.

** Jak dlouho mám nechat masku působit?

Doba působení masek na vlasy se může lišit v závislosti na typu masky a konkrétním výrobku. Obecně platí, že standardní masky jsou navrženy tak, aby působily mezi 10 a 20 minutami. Pronikají do vlasového vlákna a poskytují potřebnou výživu. Intenzivní masky mohou vyžadovat delší dobu působení, někdy 30 minut nebo i déle, zejména pokud jsou určeny k hloubkové rekonstrukci poškozených vlasů. Noční masky jsou určeny k tomu, aby na vlasech zůstaly přes noc, což umožňuje složkám, aby působily několik hodin a dosáhly maximální účinek.

Vždy je však důležité dodržovat doporučení uvedená na obalu produktu, protože každá maska je formulována jinak a může vyžadovat specifický čas působení.

** Můžu používat masku každý den?

Masku na vlasy obvykle není doporučeno používat každý den. Většina masek na vlasy je navržena pro hloubkovou péči a mohou tedy být příliš intenzivní pro denní použití. To by mohlo vést k přebytku proteinů nebo jiných složek, které by mohly vlasy zatěžovat nebo způsobit jejich oslabení.

Pro normální až suché vlasy je obvykle dostatečné používat masku jednou týdně. Pro velmi suché nebo poškozené vlasy může být vhodné používat masku dvakrát týdně. Pro jemné nebo mastné vlasy je vhodné používat lehčí masky méně často, aby nedošlo k zatížení vlasů. Důležité je vybrat správný typ masky odpovídající vašemu typu vlasů a používat ji podle návodu či odborného doporuční, nikoli však příliš často.

**Nebojte se a vyzkoušejte přínosy masky na vlasy

Bez ohledu na to, který typ masky na vlasy zvolíte, pravidelná péče o vlasy může mít významný dopad na jejich zdraví a vzhled. Experimentujte s různými produkty a najděte to, co vašim vlasům nejvíce vyhovuje. Využít můžete také naší nabídky vybraných masek na vlasy dostupných v našem e-shopu. Vaše vlasy si zaslouží tu nejlepší péči.

Sdílet:

Kategorie
Top TOPlist