facebook
Limitovaná akce! Při nákupu produktů Nobilis Tilia v hodnotě 800 Kč získáte 1x Nobilis Tilia Aroma olej Osvěžující 10 ml v hodnotě 149 Kč
Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Pačuli (Pogostemon cablin)

Další názvy: Pačule obecná, Patchouli, Guang Huo Xiang

Skóre škodlivosti: 1 (Přírodní látky)


Pačuli (Pogostemon cablin), známý také jako pačule obecná, patchouli či Guang Huo Xiang, je tropická rostlina původem ze jihovýchodní Asie. Její mladé listy uvolňují charakteristickou, pronikavou vůni, kterou lze přirovnat k nápadné směsi dřeva, země a houby. Tato specifická vůně je důsledkem vysoké koncentrace esenciálních olejů, které se v pačuli často nacházejí. Rostlina je vysoká okolo jednoho metru s drsnými listy a malými růžovými květy.

Pačuli je oblíbenou ingrediencí v mnoha kosmetických a parfémových výrobcích. Její silná, zemitá vůně přidává hloubku a komplexnost mnoha parfumům. Díky svým silným antiseptickým vlastnostem se pačuli často používá také v přírodní medicíně, kde se využívá při léčení poranění a kožních infekcí. Esenciální olej z pačuli se běžně využívá v aromaterapii kvůli svým uklidňujícím a relaxačním vlastnostem. Také je součástí některých domácích čisticích prostředků, svíček a kadidel. V potravinářském průmyslu se pačuli používá jako přírodní aromatizace v některých produktech. Ve výrobcích pro domácnost, jako jsou mýdla či vonné svíčky, je také často využívána pro její silnou a vytrvalou vůni.

Pačuli (Pogostemon cablin) můžete nalézt v následujících produktech

Card image
SOS Zinková tyčinka na pupínky a opary (8 ml) - s oxidem zinečnatým
Detail produktu
Card image
Vajíčko do sušičky prádla (2 ks/balení) Svěží bavlna
Detail produktu

Kategorie
Top TOPlist