facebook
AKCE - právě teď sleva 15% na všechny produkty LaSaponaria a Ey!
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Tajemství krásné pleti je z Asie a jmenuje se konjaková houbička

Mezi oblíbené produkty v přírodní péči o pleť rozhodně patří konjaková houbička, která díky svým výjimečným vlastnostem nabízí šetrný, ale účinný způsob péče o pokožku. V tomto článku se podíváme na to, co konjaková houbička je, jak ji používat a proč by rozhodně neměla chybět ve vaší koupelně.

Co je konjaková houbička?

Konjaková houbička, známá také pod japonským názvem "Konnyaku", je přírodní čisticí nástroj používaný v kosmetice pro šetrnou péči o pleť. Tento unikátní produkt se vyrábí z rostlinného vlákna získaného z kořene rostliny Amorphophallus konjac nebo-li Zmijovec indický. Rostlina konjac pochází z teplých subtropických až tropických oblastí východní Asie, kde se tradičně využívá v potravinářství i medicíně.

Během výroby se vlákna kořene konjac zpracovávají na jemnou houbovitou strukturu, která má schopnost absorbovat a udržovat velké množství vody. To činí konjakovou houbičku mimořádně měkkou a jemnou, když je zvlhčena. V suchém stavu je houbička tvrdá, ale po ponoření do vody rychle nabobtná a stává se měkkou a pružnou, připravenou na použití. Tato vlastnost umožňuje efektivně, ale velmi jemně čistit pokožku, aniž by došlo k jejímu podráždění nebo poškození, což ji činí ideální pro všechny typy pleti, včetně citlivé, suché a problematické pleti.

Čtěte více: Přírodní houbička lufa je malý zázrak pro každý den

Použití konjakové houbičky

Použití konjakové houbičky je jednoduché. Protože je za sucha konjaková houbička tvrdá a křehká, je důležité ji nejprve několik minut namočit do teplé vody. Tím nabobtná, změkne a získá svou charakteristickou houbovitou texturu, která je měkká a příjemná na dotek. Po namočení je houbička připravena k použití a lze s ní začít šetrně masírovat obličej nebo tělo.

Při samotném použití konjakové houbičky na pleť doporučujeme masírovat tělo krouživé pohyby. Tato technika pomáhá jemně exfoliovat pokožku, tedy odstranit odumřelé kožní buňky a jiné nečistoty, aniž by došlo k podráždění. Krouživé pohyby také stimulují mikrocirkulaci krve v pokožce, což podporuje její zdraví a svěžest.

Po použití stačí opláchnout a nechat houbičku vyschnout

Konjaková houbička se hodí k použití i s vašimi oblíbenými čisticími přípravky, i když mnoho uživatelů zjistí, že pro lehké čištění je účinná i bez mýdel a dalších přípravků, díky své přirozené schopnosti hloubkového čištění. Po použití je důležité houbičku důkladně opláchnout čistou vodou, zbavit přebytečné vody a nechat ji volně viset na vzdušném místě, aby správně uschla. Tím se zabrání tvorbě bakterií a plísní a zajistí, že houbička zůstane čistá a hygienická pro další použití.

Péče o konjakovou houbičku a její správné použití zaručí, že vám bude sloužit dlouho a efektivně, a stane se tak nepostradatelnou součástí vaší každodenní rutiny péče o pleť.

Výhody konjakové houbičky

Mezi hlavní výhody konjakové houbičky patří její schopnost provádět jemný peeling pokožky bez jejího výrazného podráždění. Díky tomu je vhodná i pro ty s citlivou pletí. Houbička také efektivně čistí póry a pomáhá udržovat pokožku hydratovanou.

Existuje v různých variantách, například s příměsí bambusového uhlí, žlutého či zeleného jílu a je tak vhodná pro různé typy pokožky.

Jak vybrat správnou konjakovou houbičku

Na trhu existují různé varianty konjakových houbiček – od běžných, přes houbičky obohacené o bambusové uhlí pro hloubkové čištění, až po houbičky s přídavkem různých přírodních extraktů, které mohou cílit na konkrétní problémy pleti. Pro široký výběr konjakových houbiček můžete navštívit také náš e-shop, kde si můžete vybrat přesně podle potřeb vaší pokožky a začít tak cestu k zdravější a krásnější pleti.

Jak často konjakovou houbičku měnit?

Konjaková houbička by měla být obvykle vyměněna v řádu několika týdnů, v závislosti na frekvenci jejího používání a na tom, jak dobře se o ni staráte. Pokud ji používáte denně, může se opotřebovat rychleji. Je důležité houbičku pravidelně kontrolovat – pokud si všimnete, že se začíná rozpadat, ztrácí svou pevnost nebo se na ní objeví známky plísně, je čas na výměnu. Pravidelná výměna houbičky je klíčová pro udržení optimální hygieny a efektivity při péči o vaši pokožku.

Konjaková houbička představuje šetrnou, ale účinnou alternativu ke konvenčním exfoliačním nástrojům. S její pomocí můžete zlepšit vzhled a zdraví vaší pleti přirozenou cestou. Vyzkoušejte ji a uvidíte, jak velký rozdíl může přinést v péči o vaši pleť.

Sdílet:

Kategorie
Top TOPlist