facebook
Limitovaná akce! Při nákupu dvou produktů Ben & Anna získáte 1x Ben & Anna Tuhý deodorant Máta v hodnotě 159 Kč (1 na objednávku)
Objednávky do 12:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Yeast Polysaccharide

Další názvy: kvasnicové polysacharidy, zymosan, kvasinkové polysacharidy

Skóre škodlivosti: 2 (Deriváty přírodních látek)


Kvasnicové polysacharidy, známé také pod názvem zymosan nebo kvasinkové polysacharidy, jsou druhem polysacharidů tvořených kvasinkami. Jedná se o složité cukry, které kvasinky produkují během svého růstu a reprodukce. Tyto polysacharidy hrají důležitou roli v mnoha biologických procesech, včetně imunitní reakce a zánětu. Kromě toho jsou také základními stavebními bloky kvasinkových buněčných stěn.

Významnou roli hrají kvasnicové polysacharidy ve výrobním procesu některých potravin a nápojů. Jsou například klíčové pro výrobu piva, kde kvasinky transformují cukr na alkohol a vytvářejí charakteristickou chuť a aroma piva. Dalším využitím kvasnicových polysacharidů je v pekařství, kde kvasinky pomáhají těstu kynout a poskytují chlebu jeho tradiční texturu. Kvasnicové polysacharidy se také používají v kosmetice pro výrobu masek na obličej a jiných produktů pro péči o pleť. Mají skvělé hydratační vlastnosti a pomáhají pleti získat zpět svou přirozenou vlhkost. Kromě toho se používají i ve farmaceutickém průmyslu pro výrobu některých léčiv.


Kategorie
Top TOPlist