facebook
Limitovaná akce! Při nákupu produktů Nobilis Tilia v hodnotě 800 Kč získáte 1x Nobilis Tilia Aroma olej Osvěžující 10 ml v hodnotě 149 Kč
Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Vitamin A

Další názvy: Retinol, axeroftol

Skóre škodlivosti: 2 (Deriváty přírodních látek)


Vitamin A, známý také jako retinol nebo axeroftol, je jedním z nejznámějších a nejdůležitějších vitamínů. Je to tukorozpustný vitamin, který hraje klíčovou roli v mnoha základních biologických funkcích, včetně reprodukce, imunitního systému, zraku a komunikace mezi buňkami. Jeho nedostatek může vést k různým zdravotním problémům, včetně závažných poruch zraku, suché kůže, ztráty chuti k jídlu a slabého imunitního systému.

Retinol nebo axeroftol najdeme v řadě potravin a doplňků stravy. Do mnoha produktů se přidává jako doplněk nebo konzervační látka. Je známý svými pozitivními účinky na pleť a je široce používán v kosmetickém průmyslu, především v anti-ageing produktech a produktech pro aknózní pleť. Navíc se používá i v potravinářském průmyslu. Vitamin A je například součástí mnoha dětských výživových doplňků a specializovaných potravin pro sportovce. Rovněž je obsažen ve výživových doplňcích pro těhotné ženy, kde přispívá k normálnímu vývoji plodu. Co se týče potravin, vitamin A se vyskytuje především v rybím oleji, játrech, mléce, sýrech a vaječném žloutku. Lze ho nalézt i v některých druzích ovoce a zeleniny, jako jsou mrkve, brokolice, meruňky a špenát.

Vitamin A můžete nalézt v následujících produktech

Card image
Pleťové sérum - Bakuchiol (10 ml) - redukuje jemné vrásky
Detail produktu
Card image
Pleťové sérum - Bakuchiol (30 ml) - redukuje jemné vrásky
Detail produktu
Card image
Konturovací oční krém 3 v 1 BIO (15 ml) - na vrásky, kruhy i pytle pod očima
Detail produktu

Kategorie
Top TOPlist