facebook
Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Undecane

Další názvy: Undekan, Endekan, Hendecane

Skóre škodlivosti: 2 (Deriváty přírodních látek)


Undecane, známý také jako Undekan, Endekan nebo Hendecane, je organická sloučenina patřící do skupiny alkanů. Jedná se o bezbarvou kapalinu, která je charakteristická svým specifickým zápachem. Na vzduchu je považována za mírně hořlavou, v přítomnosti plamene nebo tepla může docházet ke vznícení.

Tato organická sloučenina se využívá zejména v různých průmyslových oblastech. Je součástí mnoha produktů, například se používá při výrobě nátěrových hmot, barviv, lepidel, tiskových inkoustů nebo parfémů. Pro svůj specifický zápach je také součástí různých detergentů, čistících a odmašťovacích přípravků. Dále se může využívat v zemědělství jako pesticid nebo jako rozpouštědlo v chemickém průmyslu. V neposlední řadě je Undecane také součástí leteckého paliva a v některých případech se může využívat i jako alternativní zdroj energie.

Je důležité zmínit, že při manipulaci s Undecane je třeba dodržovat bezpečnostní opatření. Při dlouhodobém vdechování jeho par může dojít k podráždění dýchacích cest a očí. Také při požití může způsobit podráždění trávicího traktu. Proto je třeba při jeho manipulaci používat osobní ochranné pracovní pomůcky a dodržovat pracovní hygienu.


Kategorie
Top TOPlist