facebook
Limitovaná akce! Při nákupu dvou produktů Ben & Anna získáte 1x dětskou zubní pastu v hodnotě 179 Kč (1 na objednávku)
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Tea Tree (Malaleuca alternifolia)

Skóre škodlivosti: 1 (Přírodní látky)


Tea Tree, neboli Malaleuca alternifolia, je rostlina pocházející z Austrálie a Tasmánie, která je známá pro své léčivé účinky již tisíce let. Původně byla používána domorodými obyvateli těchto oblastí, kteří rozpoznávali a využívali její antibakteriální a protizánětlivé schopnosti. V současné době se nejčastěji využívá esenciální olej z listů této rostliny, který má široké rozpětí použití od kosmetiky až po farmaceutický průmysl. Další názvy pro tuto rostlinu mohou být například Tea Tree Oil, PEG-4-Lauryl Ether či Linalool,

V kosmetickém průmyslu se olej z Tea Tree díky svým vlastnostem hojně využívá. Nachází se v mnoha produktech pro péči o pleť, zvláště pak v těch určených pro problematickou, aknózní či mastnou pleť. Jeho antibakteriální schopnosti pomáhají bojovat proti zánětům a akné. Vlasová kosmetika také často obsahuje olej z Tea Tree, jelikož podporuje zdravé a silné vlasy, pomáhá s lupénkou a proti vypadávání vlasů. Dále se může vyskytovat v ústních vodách, kde napomáhá chránit dásně a zuby před bakteriemi. V neposlední řadě se využívá také v aromaterapii díky svému specifickému a příjemnému vůni. Olej se také používá v lékařství k léčení kůže, plísní, virů a bakterií. PEG-4-Lauryl Ether je chemický název složky, která může být získána z oleje Tea Tree a je často používána v mýdlech, šamponech a čisticích přípravcích.

Tea Tree, či chcete-li Malaleuca alternifolia, tak podtrhují svou důležitost a všestrannost v mnoha oblastech člověka. Ať už se setkáme s ním pod názvem PEG-4-Lauryl Ether v kosmetice, pod názvem Linalool v aromaterapii, nebo jako běžný Tea Tree olej, jeho přínos je vždy jistý.

Tea Tree (Malaleuca alternifolia) můžete nalézt v následujících produktech

Card image
Dárková sada - Voňavý domov
Detail produktu

Kategorie
Top TOPlist