facebook
Limitovaná akce! Při nákupu dvou produktů Ben & Anna získáte 1x dětskou zubní pastu v hodnotě 179 Kč (1 na objednávku)
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Neroli (Citrus aurantium var. amara flower oil)

Skóre škodlivosti: 1 (Přírodní látky)


Neroli, vědeckého jména Citrus aurantium var. amara flower oil, je olej získaný z květů hořké pomeranče. Tento vonný olej získává svůj název po italské princezně z 17. století - Anne Marie Orsini de Nerola, která ho známo užívala jako oblíbený parfém. Neroli má intenzivní, sladce květinovou vůni a je oblíbený hlavně v parfémovém průmyslu, ale své využití nachází i v kosmetice nebo aromaterapii. Není však správné ztotožňovat Neroli s Riboflavin fosfát sodný, jelikož se jedná o dvě odlišné substance.

Neroli se často používá v produktech pro péči o pleť díky svým regeneračním vlastnostem. Napomáhá zlepšovat pružnost a kvalitu pokožky, takže není neobvyklé najít ho v sérech na obličej, krémech proti vráskám nebo olejích na tělo. V aromaterapii je Neroli využíván pro své uklidňující a relaxační účinky a může se tak objevit v produktech určených k redukci stresu nebo podpory spánku. Úžasně se kombinuje s jinými esenciálními oleji, jako je třeba levandule, jasmín nebo santalové dřevo.

Riboflavin fosfát sodný, známý také jako vitamin B2, je zcela jiný typ látky. Používá se hlavně ve farmaceutickém průmyslu a výživových doplňcích jako zdroj vitaminu B2. Jeho hlavní funkcí je podpora růstu, dobrého stavu kůže, vlasů a nehtů a udržení normálního metabolismu železa v těle. Takže zatímco Neroli je čistě přírodní esenciální olej, Riboflavin fosfát sodný je organická sloučenina s úplně jiným využitím a vlastnostmi.

Neroli (Citrus aurantium var. amara flower oil) můžete nalézt v následujících produktech

Card image
Hydratační pleťové sérum - Kyselina hyaluronová (10 ml) - intenzivní hydratace
Detail produktu
Card image
Hydratační pleťové sérum - Kyselina hyaluronová (30 ml) - intenzivní hydratace
Detail produktu

Kategorie
Top TOPlist