facebook
Limitovaná akce! Při nákupu dvou produktů Ben & Anna získáte 1x dětskou zubní pastu v hodnotě 179 Kč (1 na objednávku)
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Geránium (Pelargonium graveolens)

Další názvy: Pelargonie vonná, Lady Plymouth, Rose Geranium, Růžové geránium, Pelargonium graveolens var. roseum, Geránium bourbon

Skóre škodlivosti: 1 (Přírodní látky)


Geránium, známé také pod názvy Pelargonie vonná, Lady Plymouth, Rose Geranium, Růžové geránium, Pelargonium graveolens var. roseum či Geránium bourbon, je vytrvalá rostlina, která se využívá nejen pro svou atraktivitu v zahradnictví, ale také v aromaterapii a výrobě kosmetiky. Tato rostlina s pertlovitými listy a růžovými květy je původem z Jižní Afriky a patří do čeledi Geraniaceae. Rostlinu lze rozmnožovat jak ze semen, tak řízkováním. Preferuje plné slunce, dobře propustnou půdu a pravidelnou zálivku, ale vydrží i období sucha.

Vůně geránia je jemně pikantní s nádechem po růžích, což je důvodem jeho oblíbenosti v parfumerii a aromaterapii. Rostlina se používá pro výrobu esenciálního oleje, který se získává destilací parou z listů a květů. Tento olej se využívá ve výrobě parfémů, mýdel, krémů a jiných kosmetických výrobků. Esenciální olej z geránia má údajně řadu blahodárných účinků. Má antibakteriální a antivirové vlastnosti, může pomáhat při léčení ran a ekzémů, mírnit záněty a podporovat regeneraci pokožky. V aromaterapii se používá k uklidnění a harmonizaci mysli, podporuje pocit bezpečí a pohody. V případě vnitřního užití - v podobě čaje například - má geránium močopudné a projímavé účinky. Dbát je třeba na to, že někteří lidé mohou být na olej z geránia alergičtí.

Geránium (Pelargonium graveolens) můžete nalézt v následujících produktech

Card image
Noční arganový krém pro zralou pleť 30+ (30 ml) - zpomaluje stárnutí pleti
Detail produktu
Card image
Dámský krémový deodorant Ranní rosa (30 ml) - nezanechává ulepený pocit
Detail produktu
Card image
Šlehaný tělový krém Bezstarostné ráno (60 ml) - s květinovo-citrusovou vůní
Detail produktu
Card image
Dárkový kosmetický balíček Bezstarostné ráno - luxusní dárek pro ženu
Detail produktu

Kategorie
Top TOPlist