facebook
Limitovaná akce! Při nákupu dvou produktů Ben & Anna získáte 1x dětskou zubní pastu v hodnotě 179 Kč (1 na objednávku)
Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 1500 Kč | Výměny a vrácení do 30 dnů zdarma

Citronellol

Další názvy: Rodinol

Skóre škodlivosti: 1 (Přírodní látky)


Citronellol je chemická látka, která patří do skupiny terpenů. Jde o čistou, bezbarvou kapalinu s charakteristickou květinovou vůní, která připomíná růže s lehkým nádechem citrónu. Nejčastěji se vyskytuje v esenciálních olejích z citrónové trávy, růží, pelargónií, citronelky nebo eukalyptu. Méně je znám pod názvem Rodinol.

Citronellol se používá především ve výrobě různých kosmetických a hygienických preparátů. Díky své příjemné, květinové vůni je ideální složkou výrobků určených pro péči o tělo, například sprchových gelů, lázní, šamponů a dalších vlasových výrobků. Tato látka je také často využívaná při výrobě parfémů a kolínských vod, kde tvoří základní složku mnoha oblíbených vůní. Citronellol je také přidáván do mnoha dezinfekčních prostředků a čisticích produktů, jak pro domácnost, tak pro průmyslové účely. Díky svým antiseptickým vlastnostem přispívá k efektivnímu odstraňování bakterií a jiných mikroorganismů.

Mimo kosmetický průmysl, je citronellol také součástí některých potravinářských výrobků. Tato látka se běžně přidává do různých nápojů, sladkostí a cukrovinek, kde slouží jako přírodní aroma. Důležitou roli hraje také v tabákovém průmyslu, kde se využívá pro obohacení chuti a aroma tabákových výrobků. I přes široké uplatnění v různých odvětvích průmyslu, je citronellol považován za bezpečný a vůči zdraví přátelský, pokud je užíván v přiměřených množstvích.

Citronellol můžete nalézt v následujících produktech

Card image
Tuhý deodorant Ranní rosa (42 ml) - účinný až 24 hodin
Detail produktu
Card image
Denní arganový krém pro zralou pleť 30+ (30 ml) - s kyselinou hyaluronovou
Detail produktu
Card image
Noční arganový krém pro zralou pleť 30+ (30 ml) - zpomaluje stárnutí pleti
Detail produktu
Card image
Tuhý Deodorant SENSES – Fruity 42ml
Detail produktu
Card image
Dámský krémový deodorant Ranní rosa (30 ml) - nezanechává ulepený pocit
Detail produktu
Card image
WC čistič cedr - citronela 750 ml
Detail produktu

Kategorie
Top TOPlist