Inkkas je značka tenisek, které mají příběh.

NÁŠ PŘÍBĚH

Značka Inkkas vznikla během výpravy do Jižní Ameriky v roce 2012. Dan Ben–Nun, zakladatel značky Inkkas, se tehdy procházel po ulicích Cusco v okolí Machu Picchu v Peru a během jeho cesty narazil na místní řemeslníky vyrábějící obuv z pestrobarevných tkanin autentických pro Jižní Ameriku. Ta myšlenka ho v tu chvíli chytila za srdce a jeho fantazie začala pracovat na plné obrátky. Dan se vrátil domů spolu s obrovským snem o založení světové společnosti, která bude produkovat atraktivní, ručně vyráběnou udržitelnou obuv inspirovanou textíliemi, které jsou typické pro jednotlivé oblasti po celém světě.

Tenisky Inkkas jsou původem z Peru
Inkkas jsou vyrobené ručně a z autentických materiálu

NAŠE POSLÁNÍ

Naším posláním je vytvářet obuv, která spojuje svět. Značka Inkkas je založena na principech Fairtrade, filantropie a autenticity. Inkkas boty jsou ručně vyráběné domorodými řemeslníky z Jižní Ameriky za použití autentických místních zdrojů textílií. Při výrobě každého páru je respektováno životní prostředí a také jednotliví lidé, kteří boty vyrábějí.

NÁŠ ZÁVAZEK

Díky spolupráci s nadací Trees for the Future značka Inkkas garantuje jeden vysazený strom za každý prodaný pár bot. Zatím značka Inkkas vysadila přes 100 000 stromů po celém světě a zapojila se tak do boje proti celosvětovému vylesňování deštných pralesů. Díky tomu komunity v rozvojových zemích nepřijdou o zdroj obživy, na který jsou zvyklí.

Za každý prodaný pár vysadíme strom!
Inkkas jsou vyráběny v souladu s principy fair trade a zásadami udržitelného rozvoje.

NÁŠ SEN

Naším snem je putovat světem a nacházet autentickou inspiraci. Také proto pracujeme s místními umělci a řemeslníky, aby se krásná a sociálně odpovědná móda stala skutečností!

S Inkkas rozhodně nesplyneš s davem.
Zboží přidáno na seznam přání